Denenmiş Yemek tarifleri

Merhaba ben Aysel, bir yemek sitesi yazarıyım, nefis yemekler yaparım ve lezzetli yemeklerin fotoğraflarını çekiyorum. Kurmuş olduğumuz yemek tarifleri sitesi için oğlumla birlikte Mutfak Yolu sitesini geliştiriyoruz. Ben ve onlarca yemek yazarı içerikleri geliştirirken o da sitenin teknik işlerinden sorumlu. Mutfak yolu sitesi içerisinde her gün eklediğimiz nefis tarifler ile birlikte bu saf yemek tarifleri topluluğunu hep birlikte zenginleştiriyoruz.

yemek tarifleri

Yemek Tarifleri Siteleri Üzerine

İnternet üzerinde yüzlerce yemek bloğu var. Çoğu bir şekilde tarifleri kullanıcılara sunma amacındalar. Ama gözlemlediğim kadarıyla biraz özentisiz ve tekdüze içerik sunmayı amaç edinmişler. Mesela diyelim ki akşam eve gelecek olan misafirleriniz için güzel bir pasta yapma düşüncesindesiniz. Bu sebeple de internette pasta tarifleri arıyorsunuz. Amacınız en kolay, en lezzetli ve en orantılı bir pasta tarifini bulup hemen hazırlamak. Ama muhtemelen bulduğunuz sitelerdeki tariflerin büyük bir kısmı orantısız olacaktır. Akşam gelecek olan misafirlere karşı mahcup olmak da işin bir tarafında.

En Güzel Pratik Tarifler

Bazen zamanımız olmaz ve bir şeyler hazırlamak zorundayızdır. Bu gerek pasta gerekse de poğaça olabilir. Hatta bazen arar acele pratik bir çorba ya da yemek yapmak ve işlerimize geri dönmek zorundayızdır. Eee o halde bize denenmiş bir tarif arşivi gerekiyor. Yahut nefis öğün yemeklerinizin yanına eklemek için güzel bir salata yapmak istiyorsunuz ve hemen internetten salata tarifleri bulunun bir siteye bakmalısınız. Hangi siteyi tercih ederdiniz?

Mutfak Yolu Yemek Tarifleri Sitesi

Evet. Bu kadar bilginin üzerine sizlere yemek arşivi niteliğinde sıklıkla kullandığım bir web sayfası olan Mutfakyolu.com adlı web sitesini anlatmak istiyorum. Bu yemek sitesi tamamen gerçek yazarlarımız ve editörlerimiz tarafından oluşturulan. Tamamı denenmiş ve ölçülü yemek tariflerinden meydana geliyor. Eklediğimiz her tarifi tekrar tekrar kontrol ediyoruz. Mutfak Yolu ailesi olarak acil zamanlarda sizleri de aramızda görmek istiyoruz. Sizler de beğendiğiniz nefis tarifleri sitemize üye olarak ya da olmadan da kolaylıkla gönderebiliyorsunuz.

mutfakyolu yemek tarifleri sitesi

Kurucu Aysel Kayacı Kimdir?

Son beş yılı, ilkokul öğretmenlerini gün boyu öğretmenlik yaparak geçirdim ve geceleri nefis yemek tarifleri ve tatlı tarifleri hakkında yeni tarifler yazarak kendimi geliştiriyorum. Tam zamanlı bir blog yazarı olma konusunda her zaman ileri gittim, ama Haziran 2012 de resmi olarak atlamayı yaptım ve bu çılgın iş için kendim için çalışacağım.

Yemek bölümünde, neredeyse her şey için bir iştahı olan bir gıda meraklısıyım. Vejetaryen yemekleri pişirmeyi seviyorum, ama yediklerimize gelince kesinlikle çok fazla tüketmiyoruz. Tatlıları severim, özellikle yoğun koyu çikolataları çok severim. Pratik, ilginç ve lezzetli olan tarifleri pişirmeye çalışıyorum. Erişte, köri, mercimek ve makarnaları çok severim.

Hayattaki en sevdiğim şeylerden bazıları kurabiye tarifleri arasında çikolatalı kurabiye, Meksika yemekleri ve acı soslu yemeklere asla hayır diyemiyorum. Pasta tarifleri kategorimizde yayınladığımız pastaların neredeyse tamamını denedim ve gerçekten önemli olan şeylerin nasıl daha iyi olabileceğini öğrenmeye çalışıyorum. Mutfak Yolu sitemiz üzerinden benzersiz ve sık sık güncellenen tarifler için ziyaretlerinizi bekliyorum.

Mutfak Yolu sitemizi ziyaretiniz için şimdiden teşekkürler!

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir