3 Malzemeli Pandıspanya


3 Malzemeli Pandispanya Tarifi İçin Malzemeler

 • 5 yumurta
 • 140 gr un
 • 140 gr şeker

3 Malzemeli Pandispanya Tarifi Yapılışı

 1. Yumurta ve şeker 15 dk bembeyaz olup hacmi 6 -7 katına çıkana kadar çırpılıp elenmiş unu kademeli olarak alttan yukarı doğru dairesel hareketlerle harcı söndürmeden karıştırıyoruz.
 2. 175 derece ısıtılmış fırında 40- 45 dk pişirme yapıp çıkan pandispanyayı yüz üstü bir ızgara telinin üzerine çevirip ters bir şekilde soğutma yapıyoruz.
 3. 19-20-21 cm lık kalıplar için ideal ölçüdür.
 4. Kalıbın alt kısmına kesmiş olduğumuz yağlı kağıdı koyup kenarlarını da yağlı kağıt ile çevreliyoruz. Dinlenmiş pandispanya dilimlere daha kolay ayrılır ben kesme teli kullandım sizler ip ile kesebilirsiniz.

Esra dan notlar :

 1. Tadı vanilyasız bile güzel ben beğendim biraz daha yumuşak olabilirdi keskin kenar pasta çalışmak için ideal. Deneme amaçlı pastayı birleştirirken 2 katını şerbetleyip diğer 2 katını ıslatmadan koydum.
 2. Mutfak tartısı olmadan biraz zor olur her bardağın ölçüsü tam tutmuyor pandispanya da 10 gr bile fark eder hassas olmak gerekiyor. Ama yınede 140 gr un 1 su bardagı +2 parmak daha un
  Bır hanım ekran alıp ölculerı tartmıstı sıze baz olması acısından onlarıda yukluyorum
  140 gr sekerde tam dolu olmayan bır su bardagı sekere tekabül edıyor.  200 ml bardak ölcune gore
 3. Ben kesme teli ile kestim siz ip kullanabilirsiniz. Sağından solundan ip ile iz yapın ipi iki elinizle tutun hafif sağa sola manevra yaparak kendinize çekin iple de güzel kesilir.

TARİFİ benimle paylaşan TC Burcu Volkan Uyanık arkadaşıma tşk ederim.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir